SLAVAS SIMULATORS

Gads
2005
Garums
9' 30"
Valsts
Latvija
Dalībnieki
Apraksts

Autors par savu darbu:
"Laiks iet uz priekšu, Latvija attīstās, un gribētos ticēt, ka pamazām uzlabojas arī dzīves līmenis. Ir dzirdēts un presē lasīts, ka aizvien biežāk arī radošo nozaru pārstāvji gūst atzinību plašākā sabiedrības daļā, tai skaitā ārpus Latvijas robežām.

Latvijas māksliniekam, veidojot aizvien jaunākus un labākus mākslas darbus, pastāv risks kļūt ļoti populāram. Nokļūstot tādas agrāk nepieredzētas uzmanības centrā pirmajā reizē var rasties dažādi psiholoģiskas un fizioloģiskas dabas traucējumi — trauksmes izjūta, bezmiegs, pastiprināta svīšana, paaugstināts asinsspiediens, grūtības izteikt savas domas, koordinācijas problēmas u.c. nevēlamas izpausmes.

Tādēļ, lai jau laikus varētu sagatavoties šai jaunajai situācijai, tiek piedāvåta iespēja ar simulācijas palīdzību pieradināt savu prātu un ķermeni. Līdzīgi aviācijas piloti pirms sēšanās pie īsta lidaparāta vadības grožiem iziet sagatavošanās kursus lidojuma simulācijas programmā.

Izstādes apmeklētājus, tai skaitā arī radošos pārstāvjus, uzrunās video attēls, kurā fiksēts jūsmojošu fanu satrauktās sejas un izsaucieni, kā arī preses fotogrāfu pavērstie objektīvi un zibspuldžu uzplaiksnījumi, līdzīgi, kā tas redzēts ārzemju televīzijā, kad kāda slavenība ieradusies saņemt savu kārtējo apbalvojumu. Veidojamā video attēla un skaņas mērķis ir maksimāli dokumentāli precīzi atainot situāciju, kurā nonākusi pastiprināto uzmanību saņēmusī personība.

Ir dzirdēts, ka latviešiem raksturīgs mazvērtības komplekss. Šīs simulācijas uzdevums ir trennēt savu pašapziņu, lai gadījumā, ja nokļūtu līdzīgā situācijā, nezaudētu galvu."