FURRY FLURRY

Gads
2006
Garums
3' 50"
Valsts
Igaunija
Dalībnieki
Apraksts

Z.Jankovskas apraksts:
"60.gadu televizora ekrānā attēlota zīmēta ziņu reportāža - kosmonauts ar diviem suņiem dodas kosmosā. Pēc pāris sekundēm statiskā darbība tiek pārcelta uz tumšu kosmosa telpu, kurā lido pūkaini, pelēki lidaparāti, kurus rotā Padomju Savienības simboli – sarkanas zvaigznes, pārkrustots āmurs ar sirpi. Kosmosa kuģi brīvi pārvietojas melnajā izplatījuma telpā, lidojot gar mākslīgajiem pavadoņiem. Lidaparātu virsmu citēti mērķtiecīgi, propagandiski teksti, kas tajā laikā arī bija atspoguļoti plakātos. Uz pirmā kosmosa kuģa uzrakstīts Gagārina citāts: „Kosmoss kalpos sabiedrībai”, uz otrās – „Lidot tālāk par visiem, augstāk par visiem, ātrāk par visiem”, trešās – „Sekot attīstības un progresa ceļam.”
Sākoties vieglas mūzikas pavadījumam, pelēkais kosmosa kuģis satiek rozā, pūkainu mākslīgo pavadoni. To tikšanās tēlota kā bezgravitācijas, brīva, harmoniska deja izplatījumā. Pelēkais lidaparāts caur cauruli mēģina pārsūtīt barības vielu rozā objektam, kas barību nepieņem, sūtot to atpakaļ.
Romantiskā tikšanos izjauc pieci rozā kosmosa kuģi, kuri ielenc pelēko kosmosa kuģi no visām pusēm. Arī rozā „deju partnere” pēkšņi satver pelēko kosmosa kuģi ar metāla kausiem un groza to savās „rokās” kā rotaļlietu. Sākas cīņa par visuma telpu. Pelēkais lidaparāts izraujas no važām, bet, tam lidojot projām, viens no rozā kuģiem raida raķeti, nolaužot pelēkā lidaparāta spārnu. Tas virpuļojot krīt lejā caur melno izplatījumu, līdz nokrīt uz lamināta grīdas pie šņācoša televizora, pie kura ir arī visi pūkainie rozā un pelēkie lidaparāti. Skata punktu paaugstinot, ir uztverama reālā telpa; bērnu istaba ar zvaigžņotām tapetēm, pie ieslēgta televizora aizmidzis bērns.
Mākslinieks attēlojis, subjektīvi interpretējot, 60.gadu cīņu kosmosa telpā, risinot to kā pārraidi bērniem televīzijas ekrāna, kas mijas ar bērna rotaļlietām un sapni. Video darbs risināts apļveida kompozīcijā, uzsākot darbību un noslēdzot bērna istabā, ko var uztvert noskatoties visu mākslas darbu. "